Kliniki Bez Bólu wspierają Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej

Campaign

Zespoły ponad 130 gabinetów stomatologicznych uczestniczących w ogólnopolskim programie „Klinika Bez Bólu” wesprą tegoroczne obchody Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej (20 marca).

Pod hasłem „Bądź dumny ze swojego uśmiechu”, korespondującym z motto Światowej Federacji Dentystycznej FDI („Be proud of your mouth”) Kliniki Bez Bólu, przez cały marzec będą zachęcać pacjentów do wizyt oraz edukować w zakresie właściwiej profilaktyki i higieny.

– Ramię w ramię ze Światową Federacją Dentystyczną Kliniki Bez Bólu zaplanowały szereg aktywności nie tylko w dzień święta – 20 marca. Wiele gabinetów planuje lokalne inicjatywy, w większości pacjenci będą mogli liczyć na okolicznościowe promocje oraz materiały edukacyjne – zapewniają organizatorzy programu „Klinika Bez Bólu”. W programie obchodów znalazły się webinary dla pacjentów, do gabinetów trafią okolicznościowe broszury, w mediach społecznościowych pojawią się edukacyjne kampanie.

Hasło „Be proud of your mouth” towarzyszy obchodom Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej od trzech lat. W tym roku kampania FDI skupia się na zapewnieniu pacjentów, że zdrowa jama ustna ma niebagatelny wpływ na ogólne samopoczucie, w tym ludzkie szczęście.

– Zdrowie jamy ustnej ma pozytywny wpływ na ogólny stan zdrowia i jakość życia. To jest wartość, o którą warto walczyć regularnie dbając o zdrowy uśmiech – przekonuje FDI.

Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej ustanowiony przez Światową Federację Dentystyczną FDI to najważniejsze święto stomatologiczne. 20 marca na całym świecie podejmowanych jest szereg aktywności promujących profilaktykę i higienę. Dużo mówi się potrzebach pacjentów w mniej zamożnych krajach i lobbuje się na rzecz zmian systemowych poprawiających dostępność do opieki dentystycznej. Do obchodów może dołączyć każdy, a swój projekt – niezależnie od skali – można wpisać na specjalną mapę przygotowaną przez Światową Federację Dentystyczną. Tam również zostanie oznaczony projekt programu „Klinika Bez Bólu”. Dzięki akcji idea ŚDZJU dotrze nawet do niewielkich miejscowości w kraju.

O szczegółach akcji organizatorzy będą informować na stronie programu klinikabezbolu.pl oraz fanpage facebook.com/Klinikibezbolu.

Information

lukasz.sowa@ewidentnipr.pl

GORCZEWSKA
181
01-459 Warszawa
Poland

Ewidentniepr